logo gnu.jpg
vizitka.jpg

Provozní doba kanceláře Galerie


PONDĚLÍ - PÁTEK:      
9.00 - 16.00 Těšíme se na Vaši návštěvu!

"Hodně štěstí.." Výstava olejomaleb a grafik Alexandry Dětinské

Vážení přátelé a příznivci umění,


dovoluji si Vás pozvat na vernisáž výstavy obrazů Alexandry Dětinské pod názvem

 
„Hodně štěstí…“

 
Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 30. 3. 2017 v 17.00 hod. v GALERII NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o., Husova 143/18, Kutná Hora a přístupna bude denně od 31. 3. 2017 do 28. 4. 2017 od 12 do 18 hod.

 
Galerie naivního umění v Kutné Hoře zahájí dne 30. 3. 2017 v 17 hod. letošní sezónu výstavou olejomaleb a grafických listů pražské naivní malířky Alexandry Dětinské. Výstava nese název „Hodně štěstí…“a zachycuje zejména poslední autorčino tvořivé období, kdy se zaměřila na žánrové motivy z městského prostředí. Vernisáž výstavy zahájí Mgr. Jan Skorka Lauko.

Autorka se narodila v Praze. Původní povolání zubní laborantky brzy opustila a začala se věnovat malbě insitních obrazů, především s městskými motivy. Tyto práce představila veřejnosti na několika společných výstavách a salonech, tolik oblíbených v letech 1989 - 1990. Od roku 1990 vystavuje již samostatně nebo společně se svou matkou Vlastou Dětinskou. Její tvorba stále více reflektuje citlivé vnímání reality v duchu poezie Gabriela Garcii Marqueze, kde často tvrdá skutečnost a vysněné představy nakonec splynou v jeden harmonický celek. Právě po takovém naplnění svých tužeb v dnešním přetechnizovaném světě mnoho lidí podvědomě touží a obklopuje se touto iluzí alespoň ve formě obrazů.
 S malovanými poetickými příběhy Alexandry Dětinské, zaplněnými veselými i smutnými postavami, se můžete dnes setkat v mnoha galeriích po celé České republice i v zahraničí.

V roce 1998 získala na mezinárodní výstavě ve švýcarském Morges cenu George Kaspera.

"Hodně mých obrázků je o vzpomínkách na časy minulé, na každodenní situace protkané poetikou a radostí z malých, ale milých věcí… Mým cílem je svojí tvorbou učinit lidi šťastnějšími a spokojenějšími. Vím, že to je v dnešním uspěchaném světě velmi obtížné, neboť tenkrát čas utíkal pomaleji a lidi měli blíž k sobě i k hezkým věcem. Pánové byli galantnější, dámy elegantnější a lidé slušnější. Kousek téhle poklidné atmosféry mi uvízl v mé stále dětské duši. Možná proto se do téhle doby tak ráda vracím ve svých obrázcích," říká k připravované výstavě autorka.
Těším se na setkání s Vámi!                                                                                                                  
Mgr. Jan Skorka Lauko
detinska - kopie.jpg
DSCF2379.JPG
DSCF2380.JPG
images.jpg
img00015.jpg
img00022.jpg
images (2).jpg
DSCF2378.JPG
Tisková zpráva
Kutná Hora, 30.6.2017
Galerie naivního umění s.r.o. (GNU) začátkem června změnila svoji koncepci a dočasně bude fungovat jako umělecká agentura se sídlem Husova 139/26, Kutná Hora. Přestěhovala se z kamenného domu v Husově 143/18, Kutná Hora, a do budoucna bude hledat další vlastní prostory;do té doby bude pro své akce využívat externí možnosti. GNU zařizuje, organizuje a zprostředkovává zajímavé koncertní a výstavní akce (např. Výstava evropského naivního umění, výstavy Ivy Hüttnerové, Zdeňka Raisera, Františka Ringo Čecha, koncerty Laca Decziho a Cellula New York či významného kytarového dua Siempre Nuevo).
Lidé, kteří již zakoupili vstupenky na koncert Jaroslava Svěceného na čtvrtek 14. září 2017 v bývalých prostorech Galerie naivního umění, se nemusí obávat, že o tuto akci přijdou. Domluvili jsme se na spolupráci s Římskokatolickou farností Kutná Hora – Sedlec, která spravuje nejen sedlecké památky – kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, ale i např. románský kostel Sv. Jakuba v Jakubu. Koncert pana Svěceného proběhne v horní kapli nad kostnicí, kde lze zažít podmanivou atmosféru díky skvělé akustice. Z provozních důvodů, abychom nebyli rušeni návštěvníky kostnice, se koncert přesouvá na 18. hodinu.
Galerie naivního umění s.r.o. a Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec všechny srdečně zvou na koncert věhlasného houslisty Jaroslava Svěceného, kterého doprovodí významný kytarista Miloslav Klaus – dne 14. září 2017 v 18 hod. v horní kapli - kostel Všech svatých s kostnicí v Kutné Hoře – Sedlci.
Dříve zakoupené vstupenky jsou v platnosti. Prodej dalších vstupenek je od 17. 7. 2017 zajištěn na adrese Husova 139/26, Kutná Hora, u asistentky Galerie Markéty Holečkové v době 9 – 16 hod. (vstupní prostor Tattoo Studia) nebo v Informačním centru v Kutné Hoře - Sedlci. Případné dotazy a informace směrujte na e-mail naivegallery1@gmail.com nebo na tel. 724 86 86 26. Počet vstupenek je omezen na 60 míst vzhledem k omezenému prostoru kaple. Cena jedné vstupenky je 490,- Kč (25 €).
 
Za Galerii naivního umění s.r.o. srdečně zve Jan Skorka Lauko, za Sedleckou farnost Petr Jakeš a Vendula Krůlová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one