logo gnu.jpg
vizitka.jpg

Provozní doba kanceláře Galerie


PONDĚLÍ - PÁTEK:      
9.00 - 16.00 Těšíme se na Vaši návštěvu!
Opište prosím kontrolní kód "7353"
Podpořte GALERII NAIVNÍHO UMĚNÍ
 
 
 
GALERIE NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o. v Kutné Hoře, která je jediná v republice se zaměřením na insitní/ naivní umění a soustřeďuje umělecká díla z celého světa, se obrací s výzvou ke spolupráci na jednotlivce, instituce, firmy a společnosti, které by rádi a ochotně podpořili její činnost.

Věříme, že se zejména v kutnohorském regionu se najdou zájemci, kterým není lhostejný osud kultury v jejich městě a regionu.  Výzva se však neomezuje pouze na tento region.
Hledáme partnery, kteří by nám pomohli při rozvoji galerie, ať již při rozšiřování sbírek, při pořádání výstav a kvalitních hudebních produkcích, či zkvalitňování stálé expozice, při vydávání publikací a katalogů, při propagaci galerie či pořádání doprovodných akcí.
Rádi bychom získali strategického partnera, který by naši činnost podporoval dlouhodobě. Hledáme však i krátkodobou spolupráci, která se soustředí na dílčí úkoly.


Co můžeme nabídnout?
 
 1. Zvýšení společenského renomé instituce.
 2. Poděkování v našich výročních zprávách, na galerijním webu a v médiích.
 3. Umístění titulu a loga sponzora v příslušných tiskovinách (na pozvánkách, v publikacích, v katalozích).
 4. Zasílání pozvánek na akce galerie.
 5. Volný vstup do galerie a bezplatnou účast na vybraných galerijních akcích.
 6. Uspořádání speciální akce pro představitele a zaměstnance firmy v prostorách galerie (komentované prohlídky expozice či výstavy, výtvarné dílny pro děti zaměstnanců apod.)
 7. Při podpoře akvizice zveřejnění dárce díla na popisce.
 8. Dle konkrétní dohody a výše podpory možnost jiné formy prezentace.
 
Doufáme, že Vás naše výzva osloví a že se přihlásíte k možnosti partnerské spolupráce, o jejímž rozsahu i konkrétní formě s Vámi budeme rádi jednat. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.GALERIE NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o
Husova 139
284 01 Kutná Hora
Tel.: 728 876 084, 724 875 555
e-mail: naiveart@therapist.net, naivegallery1@gmail.com

web: www.naivegallery.cz
 

 
číslo účtu galerie: 221292473/0600

O galerii...Naivní umění je termín pro umělecká díla autodidaktů (samouků) především v malířství, s jednoduchým, bezstarostným, vymyšleným výběrem motivů. Malba je také často velmi jednoduchá, například bez stínů, s deformovaným prostorem a perspektivou a se zjednodušenou reprezentací života. Malíři používají jednoduché techniky, velmi často s dokonale propracovaným detailem, které zavádějí diváka do světa kouzel a symbolů. Tato díla jsou často osobní sny autora. Neprávem bývá často ztotožňováno s dětskou jednoduchostí. Jedná se však o velký omyl a zjednodušenou domněnku, že naivní umění tvoří lidé s malou nebo žádnou úrovní uměleckého vzdělání.
V současné době mezi veřejností není pojem naivní nebo insitní umění potažmo malířství nijak zaveden. Pouze úzká společenská skupina je obeznámena s tímto uměleckým směrem, nicméně ne tak do hloubky, jak by bylo žádoucí a jak by si to tento jedinečný umělecký styl zasloužil. V zahraničí je naivní umění stále větším předmětem zájmu u sběratelů  a mnohdy je vyhledáváno známými galeriemi.
 
Galerie pracuje v současné době na portfoliu umělecké agentury. V minulosti měla sídlo v kamenné budově, nicméně po cca 1,5 roce opustila tyto prostory a výhledově nebude umístěna ve stabilních prostorech. Ukazuje se, že koncepce agentury nabízí pro prezentaci uměleckých aktivit mnohem větší možnosti a větší flexibilitu.

Cílem galerie je uvádět na umělecký trh produkt, jenž je koncepčně ojedinělý a v ČR svým zaměřením jedinečný. Koncepce je postavena na produkci, prezentaci, interpretaci specifického uměleckého stylu – tzv. naivní umělecký styl, nebo insitné umění - dále na umělecký marketing (prodej, aukce, vernisáže, autorské výstavy, skupinové výstavy, doprovodná hudební produkce). Spolupracuje s jinými galeriemi mj. i v rovině výchovně vzdělávací. Rovněž je navázána dlouhodobá spolupráce s podobně koncepčně založenými galeriemi v zahraničí. Vysoká prestiž je zajištěna expozicí autorských děl umělců zvučných jmen tohoto stylu z ČR a zahraničí. Galerie má v současné domě podporu u jednoho investora, rovněž u několika dobře zavedených pražských galerií.
Prioritní aktivitou galerie je v souladu se zaměřením, tedy výstavní, prodejní a vzdělávací složka. Pro zajištění dostatečné rentability, návratnosti investic a potažmo i zajištění dalšího chodu (aby se stala výdělečnou) bude činnost koncipována v několika rovinách se zaměřením na:
 1. Komerční aktivity
 2. Kulturně společenské aktivity
 3. Výchovně vzdělávací aktivity
 
 

Galerie nabízí...     
  
... krásné a zároveň kvalitní naivní umění  autorů z ČR a zahraničí.
Posláním galerie je přinést krásné kvalitní umění čistého srdce do všedního života a trvale tak obohacovat nás všechny kouskem pozitivní energie. Galerie nabízí možnost vystavovat bez ohledu na vzdělání, věk, zaměstnání či společenské postavení. Dává prostor všem umělcům tvořícím v tomto jedinečném uměleckém stylu. Zároveň dává prostor  i  začínajícím autorům – malířům sochařům, řezbářům a dalším…
 
.
 
Proč je naše galerie výjimečná?
  
 
GALERIE NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o.  je netradiční tím, že:
 
- harmonicky se tu snoubí krása s moderním uměním
- vystavuje obrazy různorodých technik (akvarel, pastel, tuš, olej, koláž…)
- dává prostor umělcům nehledě na vzdělání či kariéru
- trvale zastupuje osm pečlivě vybraných malířů a kreslířů z ČR, Francie, Španělska, Anglie a Ruska a pořádá i pestré přechodné výstavy.

 
Tisková zpráva
Kutná Hora, 30.6.2017
Galerie naivního umění s.r.o. (GNU) začátkem června změnila svoji koncepci a dočasně bude fungovat jako umělecká agentura se sídlem Husova 139/26, Kutná Hora. Přestěhovala se z kamenného domu v Husově 143/18, Kutná Hora, a do budoucna bude hledat další vlastní prostory;do té doby bude pro své akce využívat externí možnosti. GNU zařizuje, organizuje a zprostředkovává zajímavé koncertní a výstavní akce (např. Výstava evropského naivního umění, výstavy Ivy Hüttnerové, Zdeňka Raisera, Františka Ringo Čecha, koncerty Laca Decziho a Cellula New York či významného kytarového dua Siempre Nuevo).
Lidé, kteří již zakoupili vstupenky na koncert Jaroslava Svěceného na čtvrtek 14. září 2017 v bývalých prostorech Galerie naivního umění, se nemusí obávat, že o tuto akci přijdou. Domluvili jsme se na spolupráci s Římskokatolickou farností Kutná Hora – Sedlec, která spravuje nejen sedlecké památky – kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, ale i např. románský kostel Sv. Jakuba v Jakubu. Koncert pana Svěceného proběhne v horní kapli nad kostnicí, kde lze zažít podmanivou atmosféru díky skvělé akustice. Z provozních důvodů, abychom nebyli rušeni návštěvníky kostnice, se koncert přesouvá na 18. hodinu.
Galerie naivního umění s.r.o. a Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec všechny srdečně zvou na koncert věhlasného houslisty Jaroslava Svěceného, kterého doprovodí významný kytarista Miloslav Klaus – dne 14. září 2017 v 18 hod. v horní kapli - kostel Všech svatých s kostnicí v Kutné Hoře – Sedlci.
Dříve zakoupené vstupenky jsou v platnosti. Prodej dalších vstupenek je od 17. 7. 2017 zajištěn na adrese Husova 139/26, Kutná Hora, u asistentky Galerie Markéty Holečkové v době 9 – 16 hod. (vstupní prostor Tattoo Studia) nebo v Informačním centru v Kutné Hoře - Sedlci. Případné dotazy a informace směrujte na e-mail naivegallery1@gmail.com nebo na tel. 724 86 86 26. Počet vstupenek je omezen na 60 míst vzhledem k omezenému prostoru kaple. Cena jedné vstupenky je 490,- Kč (25 €).
 
Za Galerii naivního umění s.r.o. srdečně zve Jan Skorka Lauko, za Sedleckou farnost Petr Jakeš a Vendula Krůlová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one