logo gnu.jpg
vizitka.jpg

Provozní doba kanceláře Galerie


PONDĚLÍ - PÁTEK:      
9.00 - 16.00 Těšíme se na Vaši návštěvu!

Program galerie na říjen a listopad

plakat - kopie.jpg
besed.jpg
Opište prosím kontrolní kód "5397"
Vážení přátelé a příznivci galerie naivního umění v Kutné Hoře.

V měsíci říjen a listopad probíha v galerii výstava olejomaleb a litografií malířky, herečky a spisovatelky Ivy Hüttnerové. 
Populární herečka a malířka, nenapodobitelná autorka velkého množství půvabných naivních obrázků, zapůjčila na výstavu v GALERII NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o. v Kutné Hoře výběr šesti desítek svých originálů. Pestré žánrové scénky z dávných i nedávných časů zaplnili obě místnosti v působivé výstavní galerii novogotického stylu..
Výstava představuje výběr z autorčiny bohaté tvorby.
Iva Hüttnerová se narodila v roce 1948 v Praze. Již na základní škole chodila do dramaturgického kroužku a ráda malovala. Vystudovala herectví na DAMU a její první angažmá bylo v Karlovarském divadle. V té době se začala vážně zabývat malířstvím. V roce 1974 měla první samostatnou výstavu ve foyeru divadla Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V té době uspořádala řadu samostatných výstav doma např. v Praze, Pardubicích, Třeboni, Českém Krumlově, Písku a Chebu. Vystavovala rovněž v zahraničí např. ve Francii, Švédsku a v USA. Svými díly je zastoupena ve stálých expozicích naivního umění v Litoměřicích, Paříži a v Hamburku. V roce 1998 vydalo Nakladatelství Humor a kvalita HAK Praha knihu Obrázky s láskou ilustrované Ivou Huttnerovou. Poté vydala několik dalších knih a pravidelně vydává kalendáře, pohledy apod. Její obrázky jsou namalované například na ciferníku budíku, krytech starých šicích strojů anebo na částech houslí. Z jejích obrázků sálá touha po životě a v některých je doslova zakleto kouzlo staré Prahy s malými krámky v zapadlých koutech ulic a na jiných kvete láska každého větu a druhu, ať už babiček a dědečků anebo červených luceren. Iva Huttnerová obdivuje období první republiky, sbírá a restauruje staré věci, zejména krajky a výšivky.
"Hodně mých obrázků je z časů dávno minulých, kdy jezdilo jen pár aut, dámy nosily klobouk i do mlékárny, cídily rodinné stříbro a větraly pruhované duchny… A jejich jediným cílem bylo učiniti manžela šťastným. Asi bych takhle žít nechtěla a neuměla, ale zdá se mi, že tenkrát čas utíkal pomaleji. Pánové byli galantnější, dámy elegantnější a lidé slušnější. Kousek téhle poklidné atmosféry mi uvízl v duši z dětství u babičky. Možná proto se do téhle doby tak ráda vracím ve svých obrázcích," říká autorka.
Velkou inspirací jí je divadlo, kabarety, cirkusy, uličky staré Prahy s malebnými obchůdky, hospody, láska ve všech jejích podobách…
______________________________________________________________________________________________________________________


GALERIE NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o. srdečně zve na setkání s autorkou aktuální výstavy, herečkou, malířkou a spisovatelkou Ivou Hüttnerovou. Na programu je komentovaná prohlídka, povídání o profesním i osobním životě umělkyně, diskuse, autogramiáda, malé pohoštění.
 
Termín: Úterý 8. 11. 2016, 17.00

Místo: GALERIE NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o., Husova 143/18, Kutná Hora

Vstupné:  50 Kč (důchodci 20 Kč)

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Jan Skorka Lauko
___________________________________________________________________________Vážení přátelé a příznivci GALERIE NAIVNÍHO UMĚNÍ !

 
S nadcházejícím měsícem Listopad, blíží se termín další zajímavé a hodnotné výstavy, Od 20.11.2016 představí galerie přehled toho nejlepšího z českého a slovenského současného naivismu.  Nutno dodat, že vystavovat budou nejen Češi a Slováci žijící ve své rodné zemi, ale získal jsem jedinečnou uměleckou kolekci několika zahraničních Slováků, žijících a tvořících v Srbské Vojvodině a Padině – tedy kolébce toho nejlepšího a nejhodnotnějšího z oblasti naivního neboli insitního umění.
Výstava začne 20.11 v 17.00 poněkud netradičně, ale o to velkolepěji a to koncertem světoznámého trumpetisty, jazzmana a showmana   Laca Decziho se skupinou Celula New York. 

Vstupné na koncert je 350 Kč ( lze zakoupit v galerii nebo ZDE )a v ceně je samozřejmě i vernisáž, která proběhne současné s koncertem. Nebude chybět tradiční raut a kvalitní víno.
Jste srdečně zváni
Jan Skorka Lauko
plakat.jpg
Laco Deczi

Laco Deczi

Laco Deczi & Celula New York
Laco Deczi

Laco Deczi

Laco Deczi & Celula New York
plakat.jpg
deczi.jpg
Tisková zpráva
Kutná Hora, 30.6.2017
Galerie naivního umění s.r.o. (GNU) začátkem června změnila svoji koncepci a dočasně bude fungovat jako umělecká agentura se sídlem Husova 139/26, Kutná Hora. Přestěhovala se z kamenného domu v Husově 143/18, Kutná Hora, a do budoucna bude hledat další vlastní prostory;do té doby bude pro své akce využívat externí možnosti. GNU zařizuje, organizuje a zprostředkovává zajímavé koncertní a výstavní akce (např. Výstava evropského naivního umění, výstavy Ivy Hüttnerové, Zdeňka Raisera, Františka Ringo Čecha, koncerty Laca Decziho a Cellula New York či významného kytarového dua Siempre Nuevo).
Lidé, kteří již zakoupili vstupenky na koncert Jaroslava Svěceného na čtvrtek 14. září 2017 v bývalých prostorech Galerie naivního umění, se nemusí obávat, že o tuto akci přijdou. Domluvili jsme se na spolupráci s Římskokatolickou farností Kutná Hora – Sedlec, která spravuje nejen sedlecké památky – kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, ale i např. románský kostel Sv. Jakuba v Jakubu. Koncert pana Svěceného proběhne v horní kapli nad kostnicí, kde lze zažít podmanivou atmosféru díky skvělé akustice. Z provozních důvodů, abychom nebyli rušeni návštěvníky kostnice, se koncert přesouvá na 18. hodinu.
Galerie naivního umění s.r.o. a Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec všechny srdečně zvou na koncert věhlasného houslisty Jaroslava Svěceného, kterého doprovodí významný kytarista Miloslav Klaus – dne 14. září 2017 v 18 hod. v horní kapli - kostel Všech svatých s kostnicí v Kutné Hoře – Sedlci.
Dříve zakoupené vstupenky jsou v platnosti. Prodej dalších vstupenek je od 17. 7. 2017 zajištěn na adrese Husova 139/26, Kutná Hora, u asistentky Galerie Markéty Holečkové v době 9 – 16 hod. (vstupní prostor Tattoo Studia) nebo v Informačním centru v Kutné Hoře - Sedlci. Případné dotazy a informace směrujte na e-mail naivegallery1@gmail.com nebo na tel. 724 86 86 26. Počet vstupenek je omezen na 60 míst vzhledem k omezenému prostoru kaple. Cena jedné vstupenky je 490,- Kč (25 €).
 
Za Galerii naivního umění s.r.o. srdečně zve Jan Skorka Lauko, za Sedleckou farnost Petr Jakeš a Vendula Krůlová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one