vizitka_nová3.jpg

Provozní doba kanceláře Galerie


PONDĚLÍ - PÁTEK:      
9.00 - 17.00 

případně volejte asistentce

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Husova 139/26, Kutná Hora 
IMG_0051.jpg

Výstava díla českého kreslíře, karikaturisty, ilustrátora a humoristy Jiřího Wintera- Neprakty.

Vážení přátele,
V měsíci září 2016, představím v Galerii naivního umění dílo českého kreslíře, karikaturisty, ilustrátora a humoristy Jiřího Wintera- Neprakty.
Většina lidí si při vyslovení jména Neprakta vybaví časopis Dikobraz a charakteristické postavičky. Jméno Jiří Wintera, mladého odbojáře, jehož rodina z otcovy strany byla během holocaustu téměř celá vyvražděna, většinou nikomu nic neříká. S jeho tvorbou se můžete seznámit na výstavě  „Neprakty“, člověka a výtvarníka Jiřího Wintera.
Výstavu otevře Daniela Pavlatová, vdova po Nepraktovi, které chci tímto poděkovat za otevřený a vstřícný přístup  i za poskytnutí podkladů k výstavě!
 
Jiří Winter, zvaný Neprakta, se narodil 12. července 1924 v Praze. „Studoval grafiku 
a přírodovědu, což se promítlo do jeho celoživotní tvorby. Její kontinuita však byla narušená druhou světovou válkou, kdy se kvůli židovskému původu dostal do koncentračního tábora. Přežil jen on s matkou. Po válce se začal naplno věnovat kresbě a karikatuře," uvádí kurátor výstavy a majitel Galerie naivního umění v Kutné Hoře Jan Skorka Lauko
Nepraktovy obrázky mají široký záběr. Kromě přírody zachycoval biblická témata, humoristické výjevy s erotickým nábojem, strašidla či historické motivy, vždy však s nutnou dávkou humoru a nadsázky. Proslul také jako ilustrátor knih Miroslava Švandrlíka.
Na svém kontě má Neprakta kolem čtyřiceti tisíc kreslených vtipů, což mu vyneslo 
i zápis do Guinessovy knihy rekordů. „V Galerii Naivního umění v Kutné Hoře představíme pouhý zlomek jeho tvorby. Kromě humoristické kresby i tvorbu vážnější, a to skice, které vytvořil v koncentračním táboře, a které pečlivě uchovával.“ Dodává Jan Skorka Lauko
Čtvrteční vernisáž je na programu v 18 hodin. Výstava v Galerii naivního umění  potrvá do  30. září. Vznikla ve spolupráci s Danielou Pavlatovou, vdovou po Nepraktovi, která spravuje jeho dílo 
a stará se, aby odkaz ilustrátora zůstal stále živý.
 
plakát a bilboard.jpg
pozvánka.jpg
VSTUP ZDARMA

VSTUP ZDARMA

Galerie naivního umění s.r.o. a Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec
všechny srdečně zvou na
koncert věhlasného houslisty Jaroslava Svěceného, kterého doprovodí významný kytarista Miloslav Klausdne 14. září 2017 v 18 hod. v kostele Všech svatých s kostnicí v Kutné Hoře – Sedlci.

Dříve zakoupené vstupenky jsou v platnosti, majitelé si je mohou vyměnit za nové vstupenky u asistentky Galerie M. Holečkové, v Husově 139/26, Kutná Hora (od původní kamenné Galerie ulicí směrem nahoru po stejné straně).

Prodej dalších vstupenek je od 17. 7. 2017 zajištěn:

-  na adrese Husova 139/26, Kutná Hora, u asistentky Galerie Markéty Holečkové v době 9 – 16 hod. (vstupní prostor Tattoo Studia), tel. 724 238 061 (ZMĚNA!), e-mail: naivegallery1@gmail.com (lze i rezervace);

- nebo v Informačním centru v Kutné Hoře – Sedlci, Zámecká 279, tel. 326 551 049, e-mail: info@sedlec.info.

Případné dotazy a informace směrujte na e-mail naivegallery1@gmail.com nebo na tel. 724 238 061.
Počet vstupenek je omezen na 60 míst vzhledem k omezenému prostoru kaple. Cena jedné vstupenky je 490,- Kč (25 €).
 
Za všechny Markéta Holečková, asistentka Galerie naivního umění s.r.o. Kutná Hora
poslední 11.7.2017.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one