logo gnu.jpg
vizitka.jpg

Provozní doba kanceláře Galerie


PONDĚLÍ - PÁTEK:      
9.00 - 16.00 Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zdeněk Raiser- "Až mne andělé..."

Vážení přátelé a příznivci umění,
 
dovoluji si Vás pozvat na vernisáž výstavy obrazů Zdeňka Raisera pod názvem


 
„až mne andělé…“

 
Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 4.5. 2017 v 18.00 hod. v GALERII NAIVNÍHO UMĚNÍ s.r.o., Husova 143/18, Kutná Hora a přístupna bude denně od 1.5. 2017 do 30.5. 2017 od 12 do 18 hod.


Galerie naivního umění v Kutné Hoře zahájí dne 1.5. 2017 v 17 hod. výstavu obrazů naivního malíře Zdeňka Raisera. Výstava nese název „až mne andělé…“a zachycuje zejména poslední autorovo tvořivé období. Vernisáž výstavy zahájí Mgr. Jan Skorka Lauko.


Zdeněk Raiser (1935), absolvent ČVUT, pracoval jako kameraman v České televizi. Začal malovat až v penzi, sám o sobě říká, že je naivní důchodce. Ve své tvorbě preferuje techniku akrylu na sololitu. Zpočátku maloval pouze pro radost a své práce rozdával, později se jeho obrazy objevily na mezinárodních výstavách naivistů na zámku v Lysicích a na aukcích a byly většinou brzy prodány. Příkladem je olej Unavený hrobník z roku 2012, což je, jak stojí v katalogu, velmi kvalitní ukázka současného naivního (insitního) umění, které je po létech útlumu opět vyhledáváno sběrateli, ale zároveň uznáváno i odborníky.
http://www.aukcnidum.cz/ov116/ov116-141.htm#141
 


Výstava bude doprovázena komentovanými prohlídkami a  v závěru – 28.5. v 17.00 hod.  - hudebním vystoupením známého kytarového dua SIEMPRE NUEVO


 
Těším se na setkání s Vámi!                                                                                                                  
Mgr. Jan Skorka Lauko
pozvánka.jpg
DSCF2543.JPG
DSCF2548.JPG
DSCF2552.JPG
Tisková zpráva
Kutná Hora, 30.6.2017
Galerie naivního umění s.r.o. (GNU) začátkem června změnila svoji koncepci a dočasně bude fungovat jako umělecká agentura se sídlem Husova 139/26, Kutná Hora. Přestěhovala se z kamenného domu v Husově 143/18, Kutná Hora, a do budoucna bude hledat další vlastní prostory;do té doby bude pro své akce využívat externí možnosti. GNU zařizuje, organizuje a zprostředkovává zajímavé koncertní a výstavní akce (např. Výstava evropského naivního umění, výstavy Ivy Hüttnerové, Zdeňka Raisera, Františka Ringo Čecha, koncerty Laca Decziho a Cellula New York či významného kytarového dua Siempre Nuevo).
Lidé, kteří již zakoupili vstupenky na koncert Jaroslava Svěceného na čtvrtek 14. září 2017 v bývalých prostorech Galerie naivního umění, se nemusí obávat, že o tuto akci přijdou. Domluvili jsme se na spolupráci s Římskokatolickou farností Kutná Hora – Sedlec, která spravuje nejen sedlecké památky – kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, ale i např. románský kostel Sv. Jakuba v Jakubu. Koncert pana Svěceného proběhne v horní kapli nad kostnicí, kde lze zažít podmanivou atmosféru díky skvělé akustice. Z provozních důvodů, abychom nebyli rušeni návštěvníky kostnice, se koncert přesouvá na 18. hodinu.
Galerie naivního umění s.r.o. a Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec všechny srdečně zvou na koncert věhlasného houslisty Jaroslava Svěceného, kterého doprovodí významný kytarista Miloslav Klaus – dne 14. září 2017 v 18 hod. v horní kapli - kostel Všech svatých s kostnicí v Kutné Hoře – Sedlci.
Dříve zakoupené vstupenky jsou v platnosti. Prodej dalších vstupenek je od 17. 7. 2017 zajištěn na adrese Husova 139/26, Kutná Hora, u asistentky Galerie Markéty Holečkové v době 9 – 16 hod. (vstupní prostor Tattoo Studia) nebo v Informačním centru v Kutné Hoře - Sedlci. Případné dotazy a informace směrujte na e-mail naivegallery1@gmail.com nebo na tel. 724 86 86 26. Počet vstupenek je omezen na 60 míst vzhledem k omezenému prostoru kaple. Cena jedné vstupenky je 490,- Kč (25 €).
 
Za Galerii naivního umění s.r.o. srdečně zve Jan Skorka Lauko, za Sedleckou farnost Petr Jakeš a Vendula Krůlová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one